Nakazenú rodinu z Anglicka letecká spoločnosť pustila na palubu

Londýn:

Dnes dopoludňajších hodinách Londýnskeho času rodina zo Slovenská opustila britské ostrovy s tým, že sa vracajú späť na severovýchodné Slovensko. Medzitým si pre istotu urobili testy na Covid-19 pre prípad, že by po nich na palube lietadla požadovali certifikáty.

Po niekoľko hodinovom trápení sa rodina s tromi deťmi dozvedela zdrvujúcu správu. Pozitívni na koronavírus boli iba rodičia s toho ich tri  maloleté deti boli negatívni, rodina preto okamžite telefonický kontaktovala leteckú spoločnosť ktorým oznámila, že letenky majú už zakúpene a že sú pozitívni na covid-19, zaujímalo ich tiež či napriek tomu môžu z krajiny odletieť.

Letecká spoločnosť rodine na druhej strane telefónu oznámila, že testy na Covid -19 na palube lietadla po nich vyžiadavať nebudú a bez problémov môžu nastúpiť a odletieť z Lutonu do Košíc čo rodina s deťmi aj urobila.

Či ide o trestný čin všeobecného ohrozenia a rozšírenia nebezpečnej nákazy zatiaľ preverujeme. O vyjadrenie v danej veci sme požiadali aj leteckú spoločnosť v Lodndýne. O prípade vás budeme aj naďalej informovať.

Redakcia spravodajstva SIP.

Lustračný obrázok:http://Google.com

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak

Máte námet na reportáž?

Dajte nám vedieť, čo sa deje vo Vašom okolí a čo by mali evdieť všetci.

Napíšte nám