V USA popravili iba 14-ročného chlapca tmavej pleti

George Stinney Jr. bol najmladšiou osobou odsúdenou na smrť v 20. storočí v Spojených štátoch.

Mal len 14-rokov keď bol popravený na elektrickom kresle. Počas súdu, až do dňa jeho popravy, vždy nosil v rukách bibliu a požadoval nevinu. Bol obvinený zo zabitia dvoch bielych dievčat, Betty vo veku 11 rokov a Márie 7, telá našli v blízkosti domu, kde teenager býval so svojimi rodičmi. V tej dobe boli všetci porotcovia belosi. Súd trval iba 2 hodiny a rozsudok bol vynesený o 10 minút neskôr. Rodičia dieťaťa boli zhrození a bolo im zabránené ho vidieť či sa rozloučit- Potom boli vyhnaní z mesta. Pred popravou George strávil 81 dní bez toho, aby mu bolo umožnené  sa stretnúť so svojimi rodičmi.

Bol uväznený v osamelej cele, 80 km od mesta. Bol vypočutý sám bez prítomnosti rodičov alebo právnika.

O 70 rokov neskôr bola jeho nevina nakoniec preukázaná sudcom v Južnej Karolíne. Predmet, ktorým boli obe dievčatá zabité, vážil viac ako 19,07 kilogramov. Preto bolo nemožné, aby to Stinney dokázal zdvihnúť, nieto aby mohol takto tvrdo zasiahnuť, aby zabil obe dievčatá. Dieťa bolo nevinné a obvinil ho len za to, že bol čierny.

Stephen King bol týmto prípadom inšpirovaný k napísaniu svojej knihy Zelená míľa. Zdroj:https://www.facebook.com/Z%C3%A1hady-a-tajemstv%C3%AD-556887398010507/

 

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak

Máte námet na reportáž?

Dajte nám vedieť, čo sa deje vo Vašom okolí a čo by mali evdieť všetci.

Napíšte nám