V Martine vraždili mladici z majority a jeden poloróm

Sociálne siete doslova explodovali po zverejnení článkov a reportáží o tom ako v Martine vraždili naši spoluobčania z časti Bamusky. Pravda je však niekde inde, podľa našich zistení redakcie spravodajstva PRESS.TV a SIP,  skutočnými vrahmi sú práve mladíci z majority a jeden šmrcnutý poloróm ktorého od malička vychovávala rodina z majority. Ako náhle sa jedná o brutálne činy v blízkosti rómskych osád majorita väčšinou celé dianie pripisuje práve rómom a na sociálnych sieťach sa následne objavujú rasistické komentáre.

Muža mali podľa polície zavraždiť kamaráti Milan a Rudo, ktorí sa momentálne nachádzajú vo väzbe, voči čomu však podali sťažnosť.

Verejnosť pobúril najmä motív činu. Jeden z mladíkov totiž tvrdil, že chcel iba spoznať pocit „aké to je, zabiť človeka“.

Poďme sa, ale na prípad pozrieť  zo zverejnenia denníka PLUS JEDEN DEŇ  

Domáci netaja prekvapenie, že polícia sa dozvedela o vražde až po takom dlhom čase, keďže sa prevalilo, že viacerí kamaráti obvinených mladíkov o hroznom čine vedeli. „Milan s Rudom mali hneď ďalší deň zobrať človeka z partie do krytu, kde došlo k vražde a ukázať mu miesto činu aj so zohaveným telom. Pri odchode údajne nezabudli dotyčného „upozorniť“, že ak cekne, odnesie si to nielen on, ale aj jeho najbližší,“ prezradila pre denník Plus JEDEN DEŇ Katarína, ktorá obidvoch páchateľov veľmi dobré pozná. „Miesto vraždy si takto obzrelo veľmi veľa ľudí. Samozrejme, každému sa vraj vyhrážali likvidáciou, ak by ich udal. Nakoniec sa však zrejme našiel niekto, kto sa ich nezľakol a čin oznámil,“ spresnila Katka.

Dievča dodáva, že mladíci pochádzajú zo slušných rodín, ktoré momentálne čelia útokom okolia. „Niekde som zachytila informáciu, že dvojici mala pomáhať zakryť stopy matka jedného z nich?! Je to nezmysel, keby to vedela, určite by si niečo také desivé nenechala pre seba,“ trvalo dievča na svojom. O motíve činu má jasno. „Dlhodobo fajčili marišku, boli z nej už totálne mimo, najmä  Rudo. Myslím, že nápad vraždiť sa zrodil v nirváne. Možno ani nevedeli, čo robia. Nikdy by som nečakala, že spravia niečo také strašné. Stále to neviem spracovať. Boli to obyčajní chalani zo sídliska, ktorí z nudy prepadli fajčeniu konope,“zdôraznilo dievča.

Dubovčanom, rodákom zavraždeného Jozefa, veľmi do reči nebolo. „Jožko si takúto smrť nezaslúžil, nebol to zlý chlap. Bol dobrosrdečný a pracovitý. Nechápem, že sa odvážil ísť s neznámou dvojicou niekam, kde to nepoznal. Možno mal vypité a zdal sa mu to v danom momente dobrý nápad ísť s nimi na pohárik. Netuším! Isté je, že bol v nesprávny čas na nesprávnom mieste. Toto nespraví ani zviera, nie to ešte človek človeku! Osoby s takými sklonmi by nikdy nemali chodiť po svete. Verím, že ich stihne spravodlivý trest,“ povedal kamarát nebohého, Maťo.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV a SIP.  Časť  textov v článku sú prevzaté z redakcie PLUS JEDEN DEŇ-https://www1.pluska.sk/krimi/desive-svedectva-sokujucej-vrazde-martine-ukazovali-pachatelia-miesto-cinu-kamaratom

Pozrite si tiež archívne reportáže !

 

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak

Máte námet na reportáž?

Dajte nám vedieť, čo sa deje vo Vašom okolí a čo by mali evdieť všetci.

Napíšte nám