(Video) Majster sveta: Vašek Sivák pre vážne zranenia musel odstúpiť z Oktagonu

Vašek Sivák je kométa bojových športov u nás i v zahraničí. Ako prvý Čech v histórii vybojoval medzi amatérmi prestížny svetový titul kickboxerskej organizácii Wako a zároveň pripol aj pás šampióna Českej Republiky v klasickom boxe. To všetko stihol  napriek tomu, že má iba 20 rokov.

Majster sveta v kickboxe Václav Sivák sa v sobotu večer po prvýkrát predstavil v klietke organizácie Oktagon v projekte nazvanom UNDERGROUND: Last Man Standing. O víťazstvo sa stretlo 8 bojovníkov v tzv. Pyramíde. Aj keď Sivák v prvom zápase zvíťazil, musel pre zranenie odstúpiť. Na sociálnych  sieťach sa ihneď spustili lavíny špekulatívnych komentárov, že sa Vašek zľakol svojho súpera, niektoré komentáre  na Vaškovu osobu obsahovali podtón  rasistického charakteru.

„Bol som odhodlaný vyhrať pyramídu a ukázať čo vo mne je. Mám tri stehy, zranenú nohu a bohužiaľ musím odstúpiť,“ povedal v rozhovore pre Oktagon TV Václav Sivák po zápase s Britom Bailey Sugden. Na sociálnej sieti neskôr Sivák doplnil, že hlavným dôvodom ďalšej neúčasti boli práve stehy v obočí. Okrem toho si zo zápasu odniesol aj veľmi vážne zranenú ruku.

Pozrite si jeho video z  Fang Feida XFN CZE – CHINA 2018

Redakcia spravodajstva PRESS.TV a SIP

 

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak

Máte námet na reportáž?

Dajte nám vedieť, čo sa deje vo Vašom okolí a čo by mali evdieť všetci.

Napíšte nám