Video: Spevák pobúril všetkých Rómov. Tí od neho žiadajú verejné ospravedlnenie.

Známi český spevák Radek Banga pred nedávnom vydal svoju prvú biografickú knihu pod názvom: (NE POŠLI TO DÁL) V knihe opisuje svoje detstvo ktoré údajne nekorenšponduje s jeho autentickosťou. Podľa vyjadrenia jeho brata redaktora a novinára Patrika Bangu nie je pravdou, že mal spevák extrémne zlé detstvo ako to spomína v knihe a veľa veci si v nej vymyslel. „Verejne ponížil svojich rodičov chudák mama“ Dodal patrik Banga pre PRESS.TV.

Spevák to celé zaklincoval čím  pobúril všetkých rómov. Tí od neho teraz žiadajú verejné ospravedlnenie.

Radek Banga na českom portály v  DV tv v ktorej bol hosťom redaktorky Daniely Drtinovej, to podľa znepokojujúcich a pobúrených rómov  poriadne prehnal. Vyjadril sa tak, že tridsať percent rómov  využíva  svoje deti ako nástroj na svoje prežitie. Tak tiež dodal,že rodičia svoje deti navádzajú k tomu, aby ich dcéry čím skôr otehotneli a získali tak ďalšie finančné prostriedky od štátu ako sú prídavky na deti a iné štátne benefity.

Rómovia na sociálnych sieťach na margo jeho vyjadrenia ho žiadajú a vyzývajú, aby sa im verejne ospravedlnil za výroky ktoré sú nepravdivé a dokonca ponižujúce tak tiež vedú až k diskriminácii a xenofóbii rómov.

Banga: Děti píšou otřesné věci, domácího násilí je strašně moc. Zachránila mě ulice

Někteří rodiče si možná vůbec neuvědomují, čeho se na dětech dopouštějí. I proto chci, aby si uvědomili, co mohou na dětech nechat, říká hudebník Radek Banga, proč v knize (Ne)pošli to dál otevřeně popsal, čemu jako dítě čelil. Část romských rodin využívá svoje děti jako nástroj k přežití a nutí dcery, aby co nejdříve otěhotněly, protože další dítě znamená další přídavky, dodává.

Video a celý rozhovor nájdete TUhttps://video.aktualne.cz/dvtv/banga-deti-pisou-otresne-veci-domaciho-nasili-je-strasne-moc/r~00c1a862a08211ebb234ac1f6b220ee8/

Redakcia spravodajstva SIP a PRESS.TV

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak

Máte námet na reportáž?

Dajte nám vedieť, čo sa deje vo Vašom okolí a čo by mali evdieť všetci.

Napíšte nám