Video: Muž strieľal nabitou zbraňou na svojho rómskeho suseda

Žena s dvoma malými deťmi z obce Zemplínska Teplica sa vybrala na prechádzku po obci, keď tu jedno z deti vošlo do dvora neobývaného domu a zo záhrady odtrhlo kvety. Chlapca zbadal sused ktorý býva hneď o proti  a namiesto upozornenia, aby kvety netrhal ho fyzicky napadol.

Bezbranná žena ktorá bola taktiež tým istým susedom fyzicky napadnutá celý incident oznámila svojmu manželovi,  ten okamžite  po ňom žiadal vysvetlenie, no namiesto toho na neho namieril zbraň a následne vystrelil do vzduchu aj napriek tomu že ho nijakým spôsobom neohrozoval a tak tiež mu nevstúpil na jeho pozemok. Celý prípad už rieši polícia.

Vyjadrenie hovorkyne KRPZ-Košice pre PRESS.TV 

v súvislosti so skutkom, ku ktorému malo dôjsť v nedeľu (2.5.) v obci Zemplínska Teplica polícia vo veci realizuje viacero samostatných vyšetrovaní.

Odcudzenie kvetov z dvora rodinného domu príslušné obvodné oddelenie objasňuje v zmysle zákona o priestupkoch ako priestupok proti majetku.

Fyzické napadnutie, ku ktorému malo dôjsť medzi 50-ročným mužom a maloletou osobou, polícia nateraz objasňuje ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. Podľa vyjadrenia zákonných zástupcov maloletá osoba zranenia neutrpela.

V súvislosti s vyhrážkami, ktoré adresovala podozrivá osoba 50-ročnému mužovi, ktoré stupňoval a opakoval, že ho zabije, polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin nebezpečného vyhrážania. Poškodený v obave o svoj život a zdravie jedenkrát vystrelil do vzduchu z legálne držanej  zbrane, na čo podozrivý muž prudko otvoril bráničku, odsotil poškodeného a vo vyhrážkach pokračoval. K zraneniam osôb nedošlo. 

Zbraň, ktorou poškodený vystrelil, bola zaistená a zaslaná na kriminalisticko-expertízne skúmanie. V tejto súvislosti polícia vec objasňuje ako priestupok na úseku zbraní a streliva.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV a SIP

 

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak

Máte námet na reportáž?

Dajte nám vedieť, čo sa deje vo Vašom okolí a čo by mali evdieť všetci.

Napíšte nám