Video: Róm si kúpil legálne pozemok no stavať naň nemôže

Pán Ervín Duna z obci Buzica žije už dlhší čas v Belgicku. Do Belgicka odišiel práve kvôli tomu, aby si ako slušný občan kúpil pozemok a postavil si dom. Jeho žiadosť o kúpu obecného pozemku odsúhlasilo osem poslancov obecného zastupiteľstva v Buzici a predaj pozemku prebehol s právnym poriadkom a zo súladom o kúpnopredajnej zmluvy.

Túto zmluvu napadol práve sused pána Ervína Dunu s tým , že pozemok chce on a na spomínanom pozemku stavať nikto nebude pripomeňme si ešte , že na pozemku ktorý si odkúpil pán Duna si sused odstavil poľnohospodárske stroje ktoré z pozemku pána dunu odpratať nechce .

Spor medzi susedmi sa vyústil až do fyzického násilia keď sused na Rómsku rodinu zaútočili vidlami vtedy v teda pred rokom pán Duna na suseda podal trestne oznámenie, ale cela vec ostala bez povšimnutia na policajnom oddelení.

Rómski obyvatelia z obci Buzica si myslia že v tom to prípade ide o rasovú diskrimináciu podľa nich nerómovia- rómov medzi seba nechcú Tie to tvrdenia ale starosta obce jednoznačne vyvracia. Prípad sa tak dostal až pred okresný sud v Košiciach do uzávierky reportáže sa nám ale nepodarilo získať vyjadrenie hovorcu okresného sudu v Košiciach

Redakcia spravodajstva PRESS.TV a SIP

 

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak

Máte námet na reportáž?

Dajte nám vedieť, čo sa deje vo Vašom okolí a čo by mali evdieť všetci.

Napíšte nám