Muži z Lascova sa mu vyhrážali podpálením domu i celej rodiny

Dvaja muži z obce Lascov vo veku 19 a 36 rokov v nedeľu (25.07.2021) podvečer  na mieste verejnosti prístupnom,  pred jedným z rodinných domov v uvedenej obci, napadali 49 ročného muža.

Vyhrážali sa ublížením na zdraví, podpálením jeho domu aj s celou jeho rodinou. Jeden z útočníkov  ho opakovane päsťou udrel do tváre, do ruky, k  bitke sa pridal aj druhý z útočníkov. Napadnutý muž spadol na zem, utrpel viaceré zranenia.

Konanie oboch mužov vzbudilo u napadnutého muža obavu o život a zdravie, svojej rodiny ako aj o ten svoj. Obával sa, že útočníci svoje vyhrážky aj uskutočnia. Polícia zadržala mužov, ktorí boli podozriví z uvedeného protizákonného konania.

Boli umiestnení do cely policajného zaistenia a po vykonaní všetkých potrebných procesných úkonov, na základe získanej dôkaznej situácie im bolo povereným príslušníkom Obvodného oddelenia Policajného zboru v Bardejove vznesené obvinenie z trestného činu nebezpečné vyhrážanie i  z trestného činu výtržníctva.

Skutky spáchali formou spolupáchateľstva. Ak sa obvineným vina preukáže, hrozí im trest odňatia slobody až na tri roky. Informovala o tom dnes PRESS.TV a SIP, hovorkyňa KRPZ-Prešov Jana Ligdayová.

Redakcia spravodajstva PRESS.TV a SIP

 

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak

Máte námet na reportáž?

Dajte nám vedieť, čo sa deje vo Vašom okolí a čo by mali evdieť všetci.

Napíšte nám