Aktualizované: Medzi zranenými autonehody vo Vojanoch boli aj deti.

Po príchode jednotky na miesto udalosti sa veliteľom zásahu zistilo,že sa jedná o čelnú zrážku dvoch osobných motorových vozidiel . na mieste udalosti sa už nachádzala posádka RZP a polícia , ktorá zabezpečovala priestor. Prieskumom sa zistilo ,že účastníci nehody na dvoch motorových vozidlách boli v počte 8 a z toho 5 zranené dospelé osoby a dve maloleté deti.

 Následné boli privolané ďalšie vozidlá RZP a Vrtuľníková záchranná zdravotná služby. Havarované vozidla tvorili prekážku v cestnej premávke. Na miesto udalosti výjazdovala jednotka z OR HaZZ Michalovce ( HS Veľké Kapušany) s technikou. Prvotnom prieskume sa veliteľom zásahu rozhodlo o záchranných činnostiach v súvislosti so zrážkou dvoch osobných motorových vozidiel Honda Civic a VW Touran.

Pred  príchodom HZZ už na mieste zasahovala RZP Veľké Kapušany a polícia OO PZ Veľké Kapušany. Po prvotnom prieskume sa veliteľom zásahu zistilo ,že na mieste udalosti v dôsledku dopravnej nehody došlo k zraneniam šiestich osôb z toho boli dve maloleté deti .

Po ďalšom zisťovaní sa veliteľom zásahu zistilo ,že je ešte jedná dospelá osoba zranená ( sťažovala sa neskôr na bolesť v hrudnej časti). Spolu účastníci nehody na oboch vozidlách boli v počte osem.

U jedného z vodiča  došlo k  ťažkému poraneniu – podozrenie na poškodenie chrbtice ) bolo nutné použiť vyslobodzovacie hydraulické náradie  jedna zo žien sa nesťažovala na zranenia a bolesti) z toho maloleté deti.Obe deti boli ihneď rodičom a príbuznými odvezené do nemocnice po poskytnutí predlekárskej pomoci vlastnou dopravou. 

Informovala o tom dnes pre PRESS.TV,  hovorkyňa HZZ-Košice: Jana Matis Libová.

 

sk_SKSlovak
sk_SKSlovak

Máte námet na reportáž?

Dajte nám vedieť, čo sa deje vo Vašom okolí a čo by mali evdieť všetci.

Napíšte nám